Standard Post with Image

2018’İN MUTFAK TRENDLERİ!

2018 mutfak tasarımları, estetik anlamda oldukça sade, şık ve modern çizgilere sahip. İçinde bulunduğumuz 21.yüzyılın teknolojik gelişmeleri aynı zamanda bu gelişmelerin en sade şekilde sunumuna tam ayak uydurmuş durumda.

 

Farklı renklerin uyum içinde buluştuğu, ahşap, cam ve metal malzemelerin modern tarzlar ile uygulandığı yalın mutfaklar 2018 yılının ruhunu yansıtacak. Küçük, büyük, yeni veya eski mutfağınızı; şık ve sade tasarımlarla modernize edebilirsiniz.

Ahşap desenlerin hakim olduğu, güçlü koyu renkler ve en az bir açık rengin uyum içinde düzenlendiği tasarımlar yeni trend. Mutfak renkleri aynı zamanda parlak ve mat kontrastları ile birbirlerini dengeliyor, görsel anlamda eğlenceli, çekici renk kontrastı uyumları sunuyor.

Mutfakta kullanılacak hafif renkler, konfor, huzur ve dinginlik hissi uyandıran bir atmosfer elde etmek için her zaman popülerdir. Aynı zamanda kendi sevdiğiniz renklerin insanda uyandırdığı anlamlara bakıp, bu duruma göre de seçim yapabilirsiniz.

Kırmızı ve yeşilin sarıya kaçan farklı tonları, rahatlatıcı ve iştah açıcı renkler olduğu için, siyah, gri ve beyazın tonları modern aynı zamanda temiz bir duruşu yansıttığı için 2018’in trend dekorasyon renkleri arasında yer alıyor. Bu sene aksesuarlar için de mutfakda renk seçimi gibi iki yol karşımıza çıkıyor. Sade ve temiz bir görünüm isteyenler ergonomik ve geniş dolaplar tercih edip ortalıktan her şeyi kaldırmak istiyorlar. Bunun haricinde Metal ve cam aksesuarlar tercih ediyorlar, sıcak ve doğal bir görünüm elde etmek isteyenler mutfak pencereleri veya tezgâh üzerine ufak bitkiler, hasır kaplar gibi aksesuarlar tercih ediyorlar. Seçim size kalmış!

2018’in tasarımları ile birlikte birçok mutfak hilesi de bizimle geliyor. Mutfakta, dolap arası seramiklerin yerine ayna kullanılması özellikle ufak ve dar mutfaklar için güzel bir çözüm misali…

​Siz de trendlere uygun bir şekilde mutfağınızı yeniden dekore etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla
Standard Post with Image

KÜÇÜK EV BÜYÜK İŞ

Unutmayalım ki bir evin ister şık ister doğal isterse sıcak bir görünüm alması, evin büyüklüğü ile ilgili değildir. Günümüzde kalabalık aile yapısının yerini küçük aileler aldığı gibi buna ayak uyduran emlak piyasası da alanı küçültülmüş evler üretmeye başlamıştır. Burada ortaya çıkan sorun o evin nasıl daha rahat ve kullanışlı hale getirileceğidir. Dediğimiz gibi isterseniz bir şatonuz olsun, doğru iç mimari uygulanmadığı takdirde bir şatoda bile sıkışabilirsiniz. O halde gelelim küçük bir evin iç dekorasyonu nasıl olmalı; öncelikle duvarlardan başlayalım.

 

Küçük bir evde renk konusunda korkmanıza gerek yoktur bilmeniz gereken yönerge, evin ne kadar ışık aldığıdır. Ev az ışık alıyorsa açık renkler tercih etmelisiniz. Eğer ev çok ışık alıyorsa son zamanların trendi olan koyu gri tonlarını dahi kullanabilirsiniz.

Boyayı yaptık şimdi sıra mobilyalarda; mobilyalar küçük bir evde en önemli noktayı oluşturmaktadır. Bilinçsiz ve ölçümsüz alınan bir mobilya evi olduğundan da küçük gösterecektir. Dikkat edilmesi gereken hususlar; mobilyaların standart boyutlarının bir tık altında olması, tabandan yüksekte kısaca ayaklı bir mobilya olması, duvar renginden bir ton açık ya da bir ton koyu olması, sehpaların aynalı ya da cam olması, yansıma yapan yan mobilyaların; lamba, televizyon ünitesi vb. kullanılması evinizi olduğundan çok daha geniş ve ferah gösterecektir.

Son olarak evlerin vazgeçilmezi aksesuarlara gelince; küçük aksesuarlar evin her yerinde olması dağınık bir görünüm verecektir. Bu nedenle gömme raflara, çok raflı televizyon ünitelerine, çok katlı sehpalara vb. ergonomik mobilyalara yer verilmelidir. Bir evde bolca küçük eşyalar (kitap, heykel, vazo, mum vb.) bulunduğundan yerleştirmesi de bir o kadar zordur. Unutulmaması gereken ise eşyaların duvardan zemine konumlandırılması yerine duvardan tabana yerleştirilmesidir. Zemin olabildiğince boş bırakılmalıdır.

‘’En küçükten en büyüğe tüm mimari alanlarda yanınızdayız’’ misyonumuz gereği dilerseniz küçücük evlerinizi kocaman yaşam alanlarına beraber dönüştürebiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli! 

Daha Fazla