2018’İN MUTFAK TRENDLERİ!

2018 mutfak tasarımları, estetik anlamda oldukça sade, şık ve modern çizgilere sahip. İçinde bulunduğumuz 21.yüzyılın teknolojik gelişmeleri aynı zamanda bu gelişmelerin en sade şekilde sunumuna tam ayak uydurmuş durumda.

 

Farklı renklerin uyum içinde buluştuğu, ahşap, cam ve metal malzemelerin modern tarzlar ile uygulandığı yalın mutfaklar 2018 yılının ruhunu yansıtacak. Küçük, büyük, yeni veya eski mutfağınızı; şık ve sade tasarımlarla modernize edebilirsiniz.

Ahşap desenlerin hakim olduğu, güçlü koyu renkler ve en az bir açık rengin uyum içinde düzenlendiği tasarımlar yeni trend. Mutfak renkleri aynı zamanda parlak ve mat kontrastları ile birbirlerini dengeliyor, görsel anlamda eğlenceli, çekici renk kontrastı uyumları sunuyor.

Mutfakta kullanılacak hafif renkler, konfor, huzur ve dinginlik hissi uyandıran bir atmosfer elde etmek için her zaman popülerdir. Aynı zamanda kendi sevdiğiniz renklerin insanda uyandırdığı anlamlara bakıp, bu duruma göre de seçim yapabilirsiniz.

Kırmızı ve yeşilin sarıya kaçan farklı tonları, rahatlatıcı ve iştah açıcı renkler olduğu için, siyah, gri ve beyazın tonları modern aynı zamanda temiz bir duruşu yansıttığı için 2018’in trend dekorasyon renkleri arasında yer alıyor. Bu sene aksesuarlar için de mutfakda renk seçimi gibi iki yol karşımıza çıkıyor. Sade ve temiz bir görünüm isteyenler ergonomik ve geniş dolaplar tercih edip ortalıktan her şeyi kaldırmak istiyorlar. Bunun haricinde Metal ve cam aksesuarlar tercih ediyorlar, sıcak ve doğal bir görünüm elde etmek isteyenler mutfak pencereleri veya tezgâh üzerine ufak bitkiler, hasır kaplar gibi aksesuarlar tercih ediyorlar. Seçim size kalmış!

2018’in tasarımları ile birlikte birçok mutfak hilesi de bizimle geliyor. Mutfakta, dolap arası seramiklerin yerine ayna kullanılması özellikle ufak ve dar mutfaklar için güzel bir çözüm misali…

​Siz de trendlere uygun bir şekilde mutfağınızı yeniden dekore etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.